0
Your Cart

Elektros kaina

Elektros kaina, elektros energijos sąnaudos: veiksniai ir patarimai kaip sumažinti elektros sąskaitas

Kiekvienas iš mūsų nė nesusimąstėme kaip pradėtumėme dieną be elektros. Ir tai nėra nei kiek keista, nes esame pripratę prie elektros energijos teikiamų privalumų. Elektros energija yra labai svarbi mūsų kasdienio gyvenimo dalis. Elektra yra maitinami mūsų elektros prietaisai, suteikiantys komfortą ir patogumą, didinantys efektyvumą ir todėl šiandien kiekvieni namai ar įmonė turi turėti elektrą. Tačiau pastoviai neadekvačiai didėjanti elektros kaina pastaruoju metu itin apsunkina kiekvienų namų ar verslo pečius su savo n kartų atsiunčiamomis sąskaitomis už elektrą. Šiame straipsnyje panagrinėsime kas įtakoja elektros kainą ir pateiksime keletą naudingų praktinių patarimų kaip sumažinti sąskaitas už elektrą.

Pasiūlos ir paklausos dinamika

Pasiūlos ir paklausos dėsnis vaidina svarbų vaidmenį nustatant elektros kainą. Kai paklausa viršija pasiūlą, kainos paprastai kyla, ypač piko valandomis. Elektros paklausai įtakos gali turėti tokie veiksniai kaip gyventojų skaičiaus augimas, sezoniniai svyravimai ir ekonominė veikla. Žinojimas ir prisitaikymas prie apie piko valandas ir atitinkamas vartojimo įpročių koregavimas gali padėti valdyti elektros energijos sąnaudas.

Kuro sąnaudos

Kuro, naudojamo elektros energijai pagaminti, pavyzdžiui, anglies, gamtinių dujų ir naftos, kaina tiesiogiai įtakoja elektros kainą. Kuro kainų svyravimai pasaulinėse kuro rinkose ir geopolitiniai veiksniai gali ir dažniausiai lemia elektros kainų svyravimą. O štai perėjimas prie atsinaujinančiųjų energijos šaltinių naudojimo, pavyzdžiui tokių kaip saulės ir vėjo energetikos sprendimų gali užtikrinti ilgalaikį elektros sąnaudų stabilumą ir sumažinti priklausomybę nuo iškastinio kuro. Atsinaujinančių energijos šaltinių panaudojimas stabilizuoja ir nekeičia elektros energijos kainų, nes pvz saulės energija yra nemokama. Tik kaip ja pasinaudoti, kad pradėtumėte taupyti?

Infrastruktūros ir elektros energijos perdavimo sąnaudos

Elektros energijos infrastruktūros, įskaitant ir elektros perdavimo linijas, skirstomuosius tinklus, jų išlaikymas ir atnaujinimas reikalauja didelių investicijų bei išlaidų. Šios sąnaudos perkeliamos vartotojams ir tai žinoma daro įtaką elektros kainoms. Elektros tinklų operatorių investicijos į infrastruktūros modernizavimą bei energijos vartojimo efektyvumo didinimas ilgainiui gali padėti sumažinti šias išlaidas.

Vyriausybės politika ir taisyklės

Kaip ir kiekvienoje šalyje vyriausybės politika ir nustatytos taisyklės gali turėti įtakos elektros kainoms. Atsinaujinančiosios energetikos vystymo skatinimas, anglies dioksido kainų nustatymo mechanizmai ir kiti mokesčiai gali turėti įtakos nustatomai bendrai elektros kainai. Informavimas apie atitinkamą politiką ir pasinaudojimas galimomis lengvatomis gali padėti sumažinti elektros sąskaitas.

Energijos vartojimo efektyvumas

Vienas iš veiksmingiausių būdų sumažinti elektros sąskaitas – didinti energijos vartojimo efektyvumą. Tokie paprasti veiksmai, kaip tradicinių lempučių keitimas energiją taupančiomis LED lemputėmis, tinkama namų izoliacija ir energiją taupančių (efektyviai naudojančių energiją) prietaisų naudojimas, gali gerokai sumažinti elektros energijos suvartojimą ir tuo pačiu taip galima sumažinti elektros sąskaitų sumas. Įmonėse atlikus energijos vartojimo auditą ir įgyvendinus tam tikras efektyvumo priemones galima sutaupyti labai daug lėšų. O ką Jūs padarėte, kad sumažinti savo elektros sąskaitas? Pasidalinkite asmenine žinute su mumis kokie papildomi veiksniai gali įtakoti elektros kainą?

Elektros kaina priklauso nuo laikotarpio (dieninis ir naktinis tarifas)

Daugelis elektros energijos operatorių paslaugų siūlo kelių laiko zonų kainodaros planus, pagal kuriuos elektros energijos kaina skiriasi priklausomai nuo paros meto. Jeigu elektros energiją naudosite ne piko valandomis, pavyzdžiui, vakare ar savaitgaliais galėsite pasinaudoti mažesniais tarifais ir sutaupyti pinigų. Bet atsižvelgiant į tai už kiek gali pagaminti saulės elektrinė elektrą ir kokias kainas siūlo operatoriai kiekvienas supras, kad šiandien saulės elektrinės gamina pigiausią saulės energiją ir tokia elektros kaina yra mažiausia.

Išvada

Geriau suprantant veiksnius, lemiančius elektros kainą, bus paprasčiau priimti geresnius sprendimus elektros kainos sumažinimui. Namų ūkiai ir verslai taikydami efektyvius energijos vartojimo būdus, panaudodami atsinaujinančius energijos šaltinius ir optimizuodami elektros energijos suvartojimą gali lengviau ir tiksliau valdyti savo išlaidas už elektros energiją ir kartu prisidėti prie tvarios ateities kūrimo. Geriau suvokdami veiksnius, kurie įtakoja elektros kainą kiekvienas iš mūsų galime dabar ir ateityje priimti itin tinkamus sprendimus. O pasinaudoti pigia elektra yra paprasta. Tereikia žinoti savo elektros energijos poreikius per mėnesį ar per metus. Pasinaudoti saulės elektrinės skaičiuokle ir nusprendus kokios galios (tokios, kuri galėtų patenkinti namų ar verslo ūkio poreikius) saulės elektrinę verta įsirengti. Tuomet susisiekti su saulės elektrinės montuotojais ir susitarti dėl elektrinės įrengimo.

Šiandien kiekvienas gali pasigaminti elektrą pats pasinaudojant saulės energija. Saulės elektrinės pagaminama elektros kaina yra daug kartų mažesnė nei pirkti iš elektros operatoriaus.

Nori įsitikinti? Pasinaudok saulės elektrinės skaičiuokle.

Bus daug paprasčiau apsispręsti kokią saulės elektrinę įsirengti.

Gaminant elektrą pasitelkiant saulės elektrinę elektros kaina būna daugiau nei tris kartus mažesnė nei perkant iš elektros tinklų tiekėjo. Nežinai nuo ko pradėti? Susisiek su Origo Power vadybininku, kuris patars kokią elektrinę išsirinkti ir pateiks geriausią pasiūlymą.

Origo Power saulės elektrinės – kiekvieniems šiuolaikiškiems namams ir verslams!

Tavo kelionė su saulės energija prasideda čia

Panaudok saulės energiją savo poreikiams su Origo Power kokybiškais ir patikimais sprendimais